Ana Sayfaya Git

Aslanım Sana Söylüyorum Kanaryam Sen Anla

Hüseyin ÖZGÜN

Aslanım Sana Söylüyorum Kanaryam Sen Anla

Aslanım Sana Söylüyorum Kanaryam Sen Anla

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önceki gün meclis grup toplantısında tam da duymak istediğimiz şeyleri söyleyerek yine yüreğimize su serpti.  FETÖ’nün ikinci kalkışma ihtimaline karşı sarf ettiği sözler taraflı tarafsız tüm vatan evlatlarının gururunu okşadı.

Bahçeli; “Bre densizler, siz FETÖ’nün kurşun askerliğine talip olurken, bizim Türkiye’yi müdafaa etmemiz mi gözünüze batıyor” ve “FETÖ bir kez daha silaha sarılacakmış. Bu kişilerin karamsarlık ve korku aşılaması art niyetlidir. Ederi 1 dolar olanlar geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler ayaklanırken, biz ağaç kovuğuna mı saklanacağız? Kim darbe hazırlığı yapıyorsa bedelini ödemeye hazır olmalıdır. 15 Temmuz’dan bir şey çıkaramayan varsa; ya aklını kaçırmış, ya da teneşir özlemi artmıştır. Gelirlerse biz de onları bekliyor olacağız, geldikleri gibi gidemeyeceklerini de duyuruyoruz” şeklinde ki ifadeleri ile dosta güven, düşmana ise korku salmıştır.

Bahçeli, bu tarihi sözlerin ardından ise hükümetin FETÖ ile mücadelesi ile ilgili olarak vatandaşında aklından bulunan soruları dile getirdi. Hükümete, “Makamlar yükseldikçe niçin bir yavaşlamaya gerek duyuluyor?” sorusunu soran MHP Genel Başkanı Bahçeli, sürecin başlangıcından itibaren en fazla rahatsızlık duyulan konuya açıklık getirilmesini istedi.

Esasında bu sorunun cevabı siyasetin ün üst makamında bulunan Başbakan Binali Yıldırım’ın aynı gün yaptığı grup konuşmasının satır aralarında yer alıyordu. Gümüşhane’de de sıkça sorulan bu soruya cevap net olarak verilmese de yaşanılan olayları dikkatlice takip edenler için açık seçik ortaya konmuş durumda.

Başbakan Yıldırım grup konuşmasında siyasetin üst makamlarını işgal edenler, AK Parti içerisinde bulunan FETÖ’cüler ile ilgili bazı kişilerin korunduğu iddiasına cevap olarak “Neymiş, alt düzeydeki Fetö’cüler tasfiye edilirken, siyasi gücü ve konumu olanlar korunuyormuş. Bu ifade fitnenin ta kendisidir. Bu tür ifadelerin peşinde gidenler, FETÖ’nün kündesine geldiklerini asla unutmasınlar. Tavrımız orada da nettir. Suçlu olan kim olursa olsun mutlaka cezası çekecek suçsuz olan hiç kimsenin mağduriyet yaşamasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu iki açıklamanın tezat oluşturduğunu sakın düşünmeyin. Devlet Bahçeli’nin bekar, Yıldırım’ın evli olduğunu unutmamak gerekir. Biri muhalefet, diğeri ise iktidardır. Sürdürülen operasyonlarda iktidarın sorumluluğundadır.

Gelelim kendi açımızdan olayları nasıl yorumlayacağımıza;

Kendi adıma FETÖ’cüleri pek fazla tanıdığım söylenemez. Her ne kadar da bu insanlara yakınlığı olanlar tarafından iftiraya uğramış, çok ta umursamadığım bir mağduriyete muhatap olsam da. Dediğim gibi, bu hain terör örgütü ile yakınlığı olanları pek fazla tanımam, tanışıklığı olanları da bu bağlantıları nedeniyle cüzamlı olarak addeder ve uzak durmaya çalışırım.

FETÖ’cülerin aksine FETÖ’yü yani terör örgütü yapılanmasını ise uzun süre dikkatle takip etmem dolayısı ile iyi tanıdığımı söyleyebilirim. Birçok makam mevki meraklısının pervane oldukları dönemlerde bile FETÖ’yü PKK’dan daha tehlikeli olarak nitelendirdiğimi, Siyonizmin malum üçgen yapısının üst sıralarında yer aldığını defalarca ifade ettiğimi yakınlarım şahittir. Yazdığım köşe yazıları da bu düşüncelerimin kanıtıdır.

İyi tanıdığıma inandığım bir başka kişi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun ile ilgili yaptığım hiçbir değerlendirmede, beni yanıltmamıştır. Buna cemaat ile olan ilişkileri de dâhildir. Cemaatle çıkılan yolun sürekli olamayacağı yönündeki düşüncelerimi de boşa çıkartmamış, 17-25 Aralık döneminden sonra yaptığım “Bu ayrılış bu kadar basit olamaz” şeklinde ki değerlendirme mi de 15 Temmuzda maruz kaldığımız terör eylemi doğrulamıştır.

Cumhurbaşkanımızı tanıyorum dedim ya, işte benim tanıdığım Recep Tayyip Erdoğan siyasetin veya bürokrasinin en başında bulunanlar da dahil FETÖ bağlantısı olanları affetmeyecektir. En alt kademedeki FETÖ’cünün yaşadıklarını emin olun en üst kademede bulunan FETÖ’cüler de çok daha ağır bir şekilde yaşayacaktır. Her ne kadar 15 Temmuz sonrası oynamaya başladıkları tiyatro oyununun kendilerini kurtaracağını zannetseler de bu oyunun bir sonu olacağı, büründükleri vatanperver rollerin bitmesi ile birlikte hesap vermeye başlayacakları kesin ve kaçınılmazdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Şu an için mevcut olan gevşekliğin sebebi şudur;

AK Parti’nin içerisinde tıpkı diğer siyasi partiler, meslek grupları, STK’lar, emniyet ve askeriyede olduğu gibi çok sayıda FETÖ’cü veya FETÖ’den maddi ve manevi fayda elde edenler mevcuttur. Bu isimler şu an için kripto durumunda olsalar da eninde sonunda ortaya çıkarılacaklardır.

Buradan yola çıkarak(tamamen farazi bir durumdan bahsettiğimi belirterek) mecliste bulunan 60 AK Partili milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp gözaltına alındığını düşünün. Ne olacaktır?

Türkiye, şu an için hiç olmaması gereken bir hükümet krizi içersine girecek ve erken seçim gündeme gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başta terör operasyonları dahil olmak üzere “Fırat Kalkanı” gibi sınırları dışında yürüttüğü operasyonlar da zafiyete uğramış olacaktır. İşte bu durum tam da FETÖ’nün ve onu var eden uluslar arası unsurların istediği durumdur. Kredi derecelendirme kuruluşları adıyla ülkemizi idare etmek isteyen çapulcuların ekmeğine yağ sürülmesi, 15 Temmuz terör eylemi ile diz çöktürülemeyen Türkiye’nin, elinin kolunun prangalanmasıdır. Hal böyle olunca da, darbe girişimine dimdik ayakta duran şehitlerimizin canı, gazilerimizin ise kanı boşa akmış demek olur.

İnanın, güvenin ve sabredin.

Göreceksiniz ki bu güven boşa çıkartılmayacaktır.

Hiçbir FÖTÖ terör örgütü mensubu kaçamayacaktır.

İster Belediye Başkanı olsun, İster AK Parti İl veya İlçe Başkanı olsun, İster Üniversite rektörü olsun, İster kamu kurum ve kuruluşlarında üst düzey idareci olsun, ister saygın işadamı olsun, isterse zenginliği ile nam salmış olsun.

Kaçınılmaz son; FETÖ’cü olan, onlardan makam veya mevki dilenen, maddi ve manevi çıkar sağlayan herkes için hak ettiği şekilde gerçekleşecektir. Ne yaptıkları şaklabanlıklar, ne düzülen methiyeler, ne de sınır tanımaz yalakalıklar onları kurtaramayacaktır.

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et