Ana Sayfaya Git

AK'la, KARA tiyatrosu

Hüseyin ÖZGÜN

AK'la, KARA tiyatrosu

AK’la, KARA tiyatrosu

Son birkaç yazıda olduğu gibi bu haftaki yazımıza da bir hikaye ile başlayalım.

Adamın biri camiye gitmek üzere evinden çıkar, fakat karanlıktır ve giderken yolda ayağı takılır düşer. Kalkar, üstünü silkeleyip evine geri döner. Elbisesini değiştirip temiz kıyafetlerle tekrar yola çıkar, fakat yine düşer. Yeniden eve gidip üstünü değiştirir ve yeniden yola çıkar. Yolda elinde lamba ile birini görür. Yolunu aydınlatan bu kişiyle beraber mescide doğru ilerlerler. Adam, lambayı tutan kişiden namazı kendisinin kıldırmasını ister lambayı tutan ise bu isteği kabul etmez. Düşen adam ısrar eder. Tekrar ret cevabını alınca da merak edip sorar;

Neden kıldırmıyorsun?

Lambayı tutan, kendisinin şeytan olduğunu söyler.

Adam şaşırır ve neden kendine ışık tutup yolunu aydınlattığını sorar;

Şeytan der ki:

Seni düşüren bendim. Mescide gitmemen için. Sen ilk düştüğünde eve gidip elbiseni değişip tekrar mescide doğru çıkınca Allah senin tüm günahlarını affetti. Ben seni ikinci defa düşürdüm. Sen üşenmedin, eve gidip elbiseni değiştirdin ve tekrar yola çıktın. Bu defa Allah senin ehli beytinin günahlarını bağışladı. Ben korktum ki üçüncü düşmende Allah bu kez tüm insanların günahlarını bağışlayacak ve benim onca uğraşım boşa gidecek. O sebeple senin güvenli bir şekilde mescide ulaşman için lambayla senin yolunu aydınlattım.

Yukarıda da belirttiğim gibi bu sadece bir hikâye.

Ne kendimde bu denli bir keramet görüyorum, ne de hakkında fikir beyan ettiklerimin kötü insanlar olduklarını düşünüyorum. (Paralelci olduğum yönünde ki iftiralarına muhatap olmuş olsam bile) Onlar için düşüncem, her faninin zaman zaman içine düştüğü dünyalık kazançların peşinde oldukları, dünyada olmasa bile ahirette, ilahi adaletin terazisinden geçileceği gerçeğini unuttukları yönündedir.

Bu terazide elbette bizler de tartılacağız. Kul olarak amellerimizin, yaptığımız yanlışların ve eksiklik bıraktıklarımızın hesabını vereceğiz. Duam o dur ki; Rabbim hesap günü onlara da, bana da, sizlere de yardımını esirgemesin.

Gelelim dostlarımızın neler yaptığına,

Paralelci olduğum iftirasını ortaya atan pek muhterem başkanımızın, AK Parti Gümüşhane İl Disiplin Kurulu tarafından AK’landığı haberini hepiniz okumuşsunuzdur. Disiplin kurulunda bulunan arkadaşlarımız, karar ile ilgili olarak yöneltilen soruları “Siyasetin normalleşmesi yönünde böyle bir karar aldık” şeklinde cevaplandırıyor.  Hal böyle olunca sorular, üstüne alınanı olmayan yeni sorulara, cevaplar da samimi ve yürekli olması gereken yeni cevaplara yol açıyor.

Yönümüzü Kelkit’e döndüğümüzde de aynı durum söz konusu. Kelkit ilçe başkanı için AK Parti Genel Merkezi tarafından istifa etmesi yönünde görüş bildirilmiş olması, bu isteğe ilçe yönetiminin ayak diremesi ve algı yönetimi adına verildiği belli fotoğraflar hayli ilginç bir görüntü oluşturuyor.

Diğer bir tarafta; Torul ilçe yönetimi, Merkez ilçe yönetimi, Ömer Zor’un istifası, vekiller, başkanlar, hesap uzmanları, algı yöneticileri. Sorun çözme makamı olan siyasetimizin içinden çıkılmaz sorunlar ve bu sorunları halının(Genel Merkez’in) altına süpürüldüğü gerçeği.

Bir partili olarak bu keşmekeş içerisinde kendime bir çıkış yolu ararken aklıma Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe kongresinde sarf ettiği; “Şike yaptıysam Fenerbahçe için yaptım. Kendim için yapmadım. Böyle bir şey olur mu?” sözleri geldi. Bizimkiler aynı söylemi kullanmış mıdır bilinmez ama Aziz’in sonu gelmeyen hırsı ve bizim partinin içerisinde bulunduğu durumda ki benzerlik dikkatimi çekiyor. Gümüşhane siyasetinde ki son görüntü, futbolda yaşanan 3 Temmuz şike sürecinde olduğu gibi; satan, bu satış sonrası elde ettiği kâr, mağdur olan ise çaresiz bir sessizlik ile baş başa kalmış durumda.

Kazanan, her durumda karlı çıkmayı becermiş üç beş uyanık olurken, kaybeden Gümüşhane ve Gümüşhaneli oluyor. AK’la KARA’nın sonu gelmeyen tiyatro gösterisi devam ediyor.

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et