Ana Sayfaya Git

İhsan Hocam, etme...

Hüseyin ÖZGÜN

İhsan Hocam, etme...

İhsan Hocam, etme…

Gümüşhane Üniversitesi’nde de bir rektörlük seçimidir gidiyor. Bir biri ardına yapılan basın açıklamaları ile alanlarında başarılı işlere imza atmış isimler Gümüşhane Üniversitesi için rektör adayı oluyor. Bu müstesna isimlerin adaylıkları bizleri de ziyadesi ile memnun ediyor. Gümüşhane için yola koyulmuş, gençlerimizi yani geleceğimizi doğru bir istikamette şekillendirmeyi görev addetmiş hocalarımıza, hoş geldiniz diyorum.

Gelelim yazımızın konusuna.

Üniversite rektörümüz Prof. Dr. İhsan Günaydın, geçtiğimiz günlerde seçmen konumundaki öğretim üyelerinin katıldığı bir toplantı düzenlemiş.

Düzenlenen bu toplantıda hocamız, siyaset hevesinden olacak; bulunduğu makamın gereğini yapmak, demokratik bir seçim ortamı oluşturmak yerine, rektör adayları ile seçim yarışına girmeyi tercih etmiş.

Toplantıda yaptığı konuşma ve seçim sürecinde sergilediği tutum ile ilgili ciddi duyumlar alıyoruz.

Seçimin, bir rektörlük seçimi olması nedeniyle kendi adıma her ne kadar uzak durmaya çalışsam da, İhsan Günaydın tarafından kullanıldığı ifade edilen söylemler, sessiz kalınacak türden değil.

Konunun ciddi olması, meselenin ‘yediği kaba pislemek’ minvalinde olması hasebiyle lafı dolandırıp durmayacağım.

İhsan Hocam,

Konumunuz gereği demokratik bir seçim için ortam sağlamanız gerekirken, kendi adayınızı seçtirme derdine düştüğünüz, öğretim üyelerine baskı yaptığınız doğru mu?

Artık dışında kalacağınız Gümüşhane Üniversitesi’ne rektör seçtirmek neden bu kadar önemli? Bu seçime kendinizi meze yapmakta ki ısrarınızın arkasında başka şeyler mi mevcut?

Kendi kadronuz KTÜ’ de olmasına rağmen, sizin bile 8 yıl görev yaptığınız Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü için aday olan isimlere yönelik; “Gümüşhane Üniversitesine yakışır adaylar değiller. Kimisi Samsun’da aday olamamış buraya gelmiş. Kimisi Erzurum’da aday olamamış buraya gelmiş” ifadelerini kullandığınız doğru mu?

Eğer bu söylemi kullandıysanız sizin de KTÜ’ ye yakışan bir aday olmayıp Gümüşhane Üniversitesi’ne geldiğiniz sonucu çıkmaz mı?

Bir sendikaya ve sendika içindeki Gümüşhanelilere yönelik olarak; “Bunlar boş tenekedir. İnsan kılığına girmiş şeytanlardır” sözleri size mi aittir?

Bu seviye yoksunu sözler, hangi psikolojik sorunların yansıması olabilir? Sadece, bir grubun elemanı olunduğu iddialarına karşılık olarak mı sarf edilmiştir?

Üniversitede görev yapan Erzurumlular için; “Bunlar aday çıkarmaya çalıştılar. Bir hücre evi gibi hareket ettiler. Sonrada başka bir adaya yamandılar” cümleleri sizin düşüncelerinizin ürünümüdür?

Düşünce yapınız bu derece mikro milliyetçi özellikler taşıyorsa, Üniversitede ki Trabzonlu hocaların sayısal üstünlüğü, komşu şehir olma sıfatından daha öte anlamlar içermiş olmuyor mu?

Şehirden kopuk olduğunuz söylemlerine karşılık “Benim yerim üniversite rektörlüğü. Benim şehirde ne işim var? Kaldı ki beni çay içmeye belediye başkanı çağırdı da ben gitmedim mi?”minvalinde değerlendirmelerde bulunduğunuz doğru mu?

Konuyu bu şekilde değerlendiriyorsanız eğer, Gümüşhane Üniversitesini duvarların ardına saklamaya çalışıyor iddialarını doğrulamış olmuyor musunuz?

İhsan Hocam.

Anladığım kadarıyla, huzurlu bir REKTÖRLÜK seçim sürecini yönetmek yerine, Kemal Sunal filmlerine konu olacak bir MUHTARLIK seçimini tercih ediyorsun.

Etme.

Bu tercihin ile, adayı olmadığın seçimden iktidarının devamını umut ediyorsun.

Etme.

Gümüşhane’nin hedeflerine de, kendi hedeflerine de ulaştırmayacak yollarda yürüyorsun.

Etme.

İnsanlar seni başarılarınla hatırlamak, hayırla yâd etmek istiyor.

Etme.

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et