Ana Sayfaya Git

Teröre Pabuç Bırakmıyorlar

Güncel

Teröre Pabuç Bırakmıyorlar

GALERİ

Teröre Pabuç Bırakmıyorlar

Gümüşhane Sevdalıları Her Türlü Şartta Bölgeniz Güzelliklerini Duyurmakta Kararlı

Gümüşhane’nin zenginliklerini duyurmak için coğrafyayı adım adım gezen fotoğraf tutkunları Karadeniz Bölgesine sızmaya çalışan bölücü terör örgütü üyelerine inat dağları yalnız bırakmıyor.

Geçtiğimiz günlerde Trabzon’un Maçka ilçesinde Uzman Çavuş Osman Çetingöz’ün şehit edildiği hain pusu sonrası operasyonların yoğun şekilde sürdürüldüğü dağları yalnız bırakmayan Gümüşhane sevdalıları, “Onların korku salma gayretlerine karşı, bu toprakların sahipleri olarak bizler üç-beş çapulcuya pabuç bırakmadığımızı göstermek, bu coğrafyanın zenginliklerini tüm dünyaya tanıtmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Gümüşhane’nin uluslar arası yarışmalarda defalarca adını duyuran, Fotoğrafları National Geograpich dergisi başta olmak özere birçok yarışmada birincilik ödülü kazanan Mustafa Zengin, eğitimci yazar Niyazi Karabulut ve gazetemiz yazı işleri müdürü Hüseyin Özgün’den oluşan grup doğup büyüdükleri coğrafyada sabahın erken saatlerinde yola çıkarak nadir olarak görülen Tulipa gumusanica lalesinin izini sürdü.

Adından da anlaşılacağı üzere bölgenin endemikleri arasında yer alan lalenin görüldüğü yerlere giden grup, amaçlarının sadece Tulipa gumusanica lalesini fotoğraflamak olmadığını, bu topraklarda hiçbir korkuya izin verilmeyeceğini göstermek olduğunu kaydetti.

“Devletimizin Bizlere Verdiği Güven Her Şeyin Üzerinde”

Torul İlçesine bağlı Atalar Köyü içerisinde sabah saat 07.30’da başladıkları gezi hakkında açıklamalarda bulunan Fotoğraf Sanatçısı Zengin, “Atalar köyü Zimera mahallesi benim köyüm. Hemen dağın arkasında yer alan Zigana Köyü Hüseyin’in, yine Yücebelen Köyü’de Niyazi hocamın köyü. Üçümüzde bu coğrafyanın çocukları. Her gün gezip dolaştığımız bu dağlarda üç-beş çapulcunun korku salmasına müsaade etmeyeceğiz. Devletimizin bizlere verdiği güven her şeyin üzerinde. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da bu dağlarda gönlümüzce dolaşacağız” dedi.

“Vatan Görevini Yapanlar Gibi Mesleğimizin Gereğini Yapıyoruz”

Şehit Uzman Çavuş Osman Çetingöz nezdinde bu vatan için canlarını feda eden kahraman Türk evlatlarını rahmet ve minnetle andıklarını dile getiren Zengin, “Canını bu topraklar uğruna seve seve veren şehitlerimiz, kanlarıyla suladıkları toprak parçasını bizlere vatan yapan kahramanlarımız varken gelecek kaygısı ile yaşamak kabul edilebilir değil. Vatan görevini yapanlar gibi bizlerinde mesleğimiz gereği bu toprakların güzelliklerini tüm dünyaya duyurmamız gerekiyor. Biz sadece bu noktadan hareket ederek işimizi yapmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

“Çalışmalar Yetersiz”

Bitkiler üzerine yaptıkları araştırmanın amatör bir çalışma olduğunu belirten Zengin, “Bu çalışma aslında bilim adamlarının işi. Ancak bizim yaptığımız, gördüklerimizi kayıt altına almak. İlimizin bazı bölgelerinde bu çalışmalar yapılıyor ancak hem nitelik olarak hem de nicelik olarak yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bizler de bu konuya dikkat çekmek için fırsat bulduğumuz sürece elimizde makinelerimiz dağları dolaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Nasibimiz Manisa Lalesi Oldu”

Gezi sonucunda aradıkları Tulipa gumusanica isimli endemik laleyi bulamadıklarını kaydeden Zengin, “Nasibimizde Manisa Lalesi olarak bilinen Tulipa Orphanidea oldu. Gümüşhane’de de birçok yerde lokal bölgeler halinde yayılım alanı olan Manisa Lalesini kayalık alanda bulduk. Osmanlı İmparatorluğu'nun ve Türklüğün önemli simgelerinden olan Manisa lalesi ile birlikte zengin çiçek popülasyonuna sahip coğrafya’da birçok farklı çiçeği görüntüledik” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et