Ana Sayfaya Git

Gönül Telimizi Titretti

Güncel

Gönül Telimizi Titretti

Gönül Telimizi Titretti

Hafız Kardeşlerden Mahmut Sağır TRT nin Yarışmasında 1. Olarak Hafta Finallerine Kaldı

Gümüşhaneli hemşerimiz Mahmut Sağır TRT ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği ve Ramazan ayı boyunca her gece TRT 1 ekranlarında büyük bir izleyici kitlesine ulaşan KURAN-I KERİM’İ güzel okuma yarışmasında gönüllerde taht kurdu.

İstanbul Ataşehir’de Aksekili Mehmet Uslu Camii İmam Hatip olarak görev yapan Gümüşhaneli Mahmut Sağır, 2 Haziran gecesi yayınlanan yarışmada Âli-i İmrân Suresi’nin 102 ila 109. ayetlerini okuyarak 2. haftanın 3. gün birincisi oldu. Sağır bu başarısı ile gün birincilerine verilen 3 tam altının sahibi olurken hafta finalinde yarışma hakkı da kazandı.

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, TRT 1’de her akşam 23.30’da yayınlanırken Gümüşhaneli hocamızın yer aldığı bölümü #KuranBülbülleri etiketiyle en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Muhteşem Okuyuşuyla Tam Not Aldı

Yarışmanın jüri üyelerinden Osman Eğin hocadan 98, Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 96, Halil Necipoğlu hocadan 100 tam puan alan Mahmut Sağır, 294 puan ile jüriden çok yüksek bir puan aldı. Osman Eğin hocanın Haseki’ye davet ettiği yarışmacı, seyirciden ise 83 puan aldı. Haftanın Finali’ne Mahmut Sağır’ı Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete hoca hazırlayacak.

Yarışma arkadaşlarının da takdirini kazanan Sağır için ikinci olan Serkan Yıldız sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Mahmut Sağır’ın hakkıyla birinci kendisinin ise ikinci olduğunu ifade ederek bu güzel tilavetlerin izlenmesini tavsiye etti.

Kuran Bülbülleri Sağır Kardeşler

Merkeze bağlı Yukarı Alıçlı köyünden olan Ağabey Hafız Mansur Sağır ve Mahmut Sağır kardeşler tilavetleri ile gönülleri titretirken KURAN-I KERİM’İ güzel okuma yarışmalarında Dünya üçüncülüğü, Türkiye birinciliği gibi birçok yarışmada önemli dereceler elde etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et