Ana Sayfaya Git

Bir Deve Muhabbeti

Güncel

Bir Deve Muhabbeti

GALERİ

Bir Deve Muhabbeti

Gümüşhane’de ki yurtlarda barınan öğrenciler yararına düzenlenecek olan geleneksel Gümüşhane Kermesi için yönetim kurulu şehre deve getirtti.

Bugün saat 14.00’de Bağlarbaşı Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu Bahçesinde açılışı yapılacak olan kermes için getirtilen deve, pazartesi gününe kadar il merkezinde kermesin duyurulması için kullanılacak. Pazartesi günü ise daha önce deve kesmiş bir kasap tarafından kesilerek kermese katılanlara ikram edilecek.

Dün sabah saatlerinde Şanlıurfa’dan getirtilen tek hörgüçlü dişi deve, ilk andan itibaren vatandaşların ilgisini çekti. Hayatlarında ilk defa canlı bir deve gören gençler, deve’ye “Sevgi” adını verdi. Uzun süre korkuyla yaklaştıkları hayvana elma yediren gençler, deveye binerek hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Tek hörgüç üzerinde durmakta zorlanan Ali, Ahmet ve Hasan adındaki Üniversite öğrencileri ilk defa bir deveye bu kadar yakın olduklarını ifade etti.

Tertip komitesi tarafından getirtilen deve şimdiden şehrin en çok konuşulan konuları arasına girerken, vatandaşlar tarafından; “Deve eti acı olur”, “Deve etinin iyi sucuğu olur”, “Kesecek adam nereden bulacaklar” şeklinde konuşulmaya başlandı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in Modern Pazaryeri projesinin tamamlanması halinde kurban olarak deve kesmeyi vaat etmesiyle başlayan deve muhabbetinde, kermes organize komitesi elini daha çabuk tutarak deveyi Gümüşhane’ye getirtmiş oldu.   

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et