Ana Sayfaya Git

20 Yıllık Birliktelik

Güncel

20 Yıllık Birliktelik

GALERİ

20 Yıllık Birliktelik

Torullular Derneği, 20. Yıl Etkinlikleri Kapsamında Kahvaltı ve Gece Düzenledi

Gümüşhane Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği kuruluşunun 20. yılını düzenlediği "Birlik ve beraberlik etkinliği" ile kutladı.

Gümüşhane İl Merkezinde ki tek ilçe derneği olarak kurulan ve 20 yıldır faaliyet gösteren dernek tarafından organize edilen birlik ve beraberlik etkinliğinde; sabah kahvaltı, akşam ise Karadeniz müziğinin güçlü sesi Sinan Sami ile horon programı düzenlendi.

Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kahvaltı programına dernek üyelerinin yanı sıra Torul Kaymakamı Mustafa Karali, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu ve Gümüşhane’de ikamet eden Torullular katıldı.

Kahvaltıda konuşan Dernek Başkanı Mümin Çakıcı; derneğin 20. Kuruluş yıl dönümünde birçok etkinlik planladıklarını belirterek bu kapsamda yaptıkları kahvaltıya katılım gösterenlere, dernek kurucularına, eski başkanlarına ve üyelerine teşekkür etti.

“Derneğimizin Olması Bize Kuvvet Veriyor”

Torul Kaymakamı Mustafa Karali yaptığı konuşmada 4 ay önce göreve başladığı Torul’da,  tüm köyleri kısa sürede gezip tanıdığını ifade ederek, “Bizler yeni nesil mülki idare amirleri olarak makamımızda oturmayız. Her yeri karış karış gezmek bize mutluluk verir. Torul ilçemize en güzel hizmetleri vermek için çalışıyoruz. 8 Mahallemizi 37 köyümüzü gezdim, gördüm. Planlamalarımızı hızla yapıyor ve hizmetin en iyisini götürmek için gayret sarf ediyoruz. Köylerde 4 bin ilçe merkezinde ise 8 bin civarında bir nüfusumuz var. Biz, sadece köylerimizin bu 4 bin nüfusuna değil yaz aylarında 15-20 bine ulaşan nüfusuna hizmet veriyoruz. Devletimizin imkânları doğrultusunda en iyi hizmeti köylerimize ulaştırmaya gayret ediyoruz. Gümüşhane’de Torulluların böyle güzel bir derneğinin olması bizi mutlu ettiği gibi, bize kuvvet verir. Derneğimizin 20. yılını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Bizim Ayrımız Gayrımız Yoktur”

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise kendisinin de Torullular derneğinin bir üyesi olduğunu hatırlatarak, “Gümüşhane ve Torul et ve tırnak gibi iç içedir. Bizim ayrımız gayrımız yoktur. Gümüşhane ilçeleri içinde kendisini başkalarına tanıtırken önce Gümüşhaneli olduğunu söyleyip sonra ilçesini söyleyenler sadece Torullulardır.  Bu yaklaşım ve tavır çok önemlidir. Bundan sonra yapılacak olan pek çok yatırım Torul istikametine planlandığı için Gümüşhane ile Torul arasındaki zaten kısa olan mesafe daha da kısalacaktır” diye konuştu.

“Küçük Sanayi Sitesi Torul Yönüne Taşınacak”

Torul ve Gümüşhane’nin Akçaabat ve Trabzon gibi olduğunu dile getiren Çimen, “Şehrin batıya açılan yönü olan Torul istikametine, şu an Cengiz İnşaat’ın şantiye alanı ve Un Fabrikası alanına küçük sanayi sitemizi taşıyacağız. En yakın zamanda Mescitli ve ikisu’yu şehrin mahallesi yapmak yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıl Torul Belediyesine bir makam aracı alma sözümüz de olsun” şeklinde konuştu.

“Torullular Derneği Bizim Elimiz, Gözümüzdür”

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu da yaptığı konuşmada Torullular ve Gümüşhanelilerin tarih boyunca hep bir ve beraber olduklarını belirterek, “Torul’da güzel hizmetler yapılıyor ve daha da yapılacak. Sayın Bakan ve milletvekillerimizin katkılarıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Üniversitemizin Torul’a açmayı düşündüğü yeni iki bölüm bizi heyecanlandırdı. Torul da Meslek Yüksekokulumuzun daha çok kapasite ile çalışmasını istiyoruz. Gümüşhane’deki Torullular Derneği bizim elimiz ve gözümüzdür” ifadelerini kullandı.

Katılımcılar Sinan Sami İle Coştular

Etkinliğin akşamki bölümünde ise Gümüşhaneli sanatçı Bayram Şaş ve Karadeniz müziğinin güçlü sesi Sinan Sami sahne aldı. Katılımcıların uzun horon kuyrukları oluşturduğu gecede, katkıda bulunanlara hediye takdimi yapıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et