Ana Sayfaya Git

Gençliğimizi Yitiriyoruz

Güncel

Gençliğimizi Yitiriyoruz

Gençliğimizi Yitiriyoruz

Anadolu Öğrenci Birliği Gümüşhane İl Başkanı Coşkun Gençliğe Sahip Çıkmaya Çağırdı

Anadolu Öğrenci Birliği Gümüşhane İl Başkanı Mehdi Coşkun genç neslin Gümüşhane'de yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu, alkol ve zina illetlerinin giderek küçülen yaş grupları arasında da gözlemlendiğini söyledi.

Konu ile ilgili Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulunan Mehdi Coşkun, sadece Gümüşhane özelinde değil gençliğin kıskaç altında olduğunu belirterek, “Bu kıskaçlar kafa karışıklığına, yoran, bunalan, bunalımlı, melez kişilikli, ne yapacağını bilmeyen, gelecek kaygısı güden bireylerin var olmasına sebep veriyor. Gençler sistemin baskısı altında hem tepki hem de sisteme gönüllü kölelik ederek bilinçsiz bir şekilde davranış sergiliyor. Gençliğimiz üniversite yıllarında uyuşturucu müptelası oluyor, alkolik ya da fuhşiyata düşüyor” dedi.

“Öğrenciler Arasında Bilinçsiz Bir Özenti Var”

 Üniversite öğrencileri arasında bilinçsiz bir özenti durumunun mevcut olduğunu kaydeden Coşkun, “Gençliğimiz, bir yanda sorunları karşısında direnç sağlamaya çalışırken bir yandan da kapital hayatın eksenin de kendisini var etme ve o liberal, modern hayatın tozpembe hayallerini kuruyor. Gençliğimiz bilinçsiz bir şekilde içerisinde bulunduğu şartlardan etkileniyor. Bir kaçış olarak esrar, eroin, alkol gibi maddeleri kullanıyor. Modernizmin neden olduğu, kapitalizm atmosferinden etkilenen gençler istem dışı olarak bu kaçışa yöneliyor” diye konuştu.

“Çarşının Göbeğinde Uyuşturucu Kullananları Görüyoruz”

Gümüşhane’de liseli gençlerin içerisinde bulunduğu durumun da pek de farklı olmadığına vurgu yapan Coşkun,  “Liseli gençlerimizin etrafı uyuşturucu, alkol ve zina ile kuşatılmış durumda. Elimizde herhangi bir resmi rakam yok ancak, yaptığımız gözlemlerde gençlerimizin ne durumda olduğuna şahit oluyoruz. Geç vakitlerde, okullara yakın gözden uzak bölgelerde nelerin yaşandığını bizzat görüyoruz. Öte yandan alkol ve uyuşturucu kullananlara çarşıda bile denk gelebiliyorsunuz. Neredeyse emniyet müdürlüğüne beş on metre ötede bile bu tür gençleri görüyorum. Oralara girelim, ailelerden, öğretmenlerden rica ediyorum yalnız bırakmayın onları. Bizler gerekli yardımı, desteği vermeye hazırız" dedi.

“Bizi Samimi Bulmuyorlar”

Kendilerinin bu noktada üniversite öğrencilerine ulaşmakta zorluk çektiklerini, bu nedenle dindar nesil söylemleri yapanları samimi bulmadıklarını kaydeden Coşkun, “Gümüşhane’de üniversite okuyan öğrenci arkadaşlarımızın mücadele etmek durumunda oldukları farklı sorunlar var. Bakın şurada özel yurtlar 600 ila 750 Lira arasında aylık para alıyor. Ev kiraları, asgari ücretten yüksek. Şimdi sen bu parayı alacaksın ben de almana ses etmeyeceğim ve sonra o gence İslam’ı anlatacağım. Yahu burada bir haksızlık var bu aldığın para çok. Adil değil" ifadelerini kullandı.

 “Gümüşhane’den kalacak yer bulamadığı için gidenleri, dönem ortalarında okulu bırakanları biliyorum” diye konuşan Coşkun, açıklamalarını, “Şimdi bu insanlar eğitimden mahrum kaldı yazık değil mi? Hem dindar nesilden bahsedeceğiz hem de dini uygulamalar yapmayacağız. İşte gençler bunu samimi bulmuyor” şeklinde tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et