Ana Sayfaya Git

Köylerin Çöp Çilesi Bitmiyor

Güncel

Köylerin Çöp Çilesi Bitmiyor

Köylerin Çöp Çilesi Bitmiyor

Yasa gereği İl Özel İdareleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri sorumluluğunda olmasına karşın köylerin çöp sorunu bir türlü çözülemiyor. Gümüşhane’de, neredeyse tüm köylere konteynır konmasına karşın sorunun önüne geçilemiyor.

Bir taraftan vatandaşların çöplerini konteynırlara atması istenirken öte yandan biriken çöpler, görevliler tarafından alınmıyor. Konteynırlardan taşan çöpler yiyecek bulmak için sokak hayvanlarınca da dağıtılınca köylü kendi çözümünü kemdi üretiyor, kirliliğe neden olan çöpleri yakarak imha ediyor. Sorunların çözümü noktasında devreye girmesi gerekenler de üç gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkayınca da, ortaya sağlıksız ve çirkin görüntülerin çıkması kaçınılmaz oluyor.

Derdine, ne Gümüşhane siyaseti, ne de bürokrasisinden çare bulamayanlar ise ellerinde görüntüler ile Gümüşkoza’nın kapısını çalıyor. Vatandaşlar, biriken çöplerin hem kendi sağlıklarını tehlikeye soktuğunu dile getirirken, "Toplanmayan çöpler nedeniyle ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Konteynırlara atılan çöpler uzun süre beklediğinden dolayı kötü kokulara yol açıyor. Bu durumda sağlığımıza ciddi tehdit oluşturuyor. Çöpler ayrıca çevre kirliliğine de neden oluyor. Konteynırlardan yiyecek arayan sokak hayvanları olsun yaban hayvanları olsun çöpleri etrafa saçıyor" ifadeleri ile sıkıntılarına bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ölümden Döndüler

Ölümden Döndüler Patpat Otundan Zehirlenen İki Çocuğu Doktorların Dikkati Kurtardı

DEVAMI

Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa

Zehirlenerek Vefat Eden İlkokul Öğretmenini Unutmadı, 41 Yıl Sonra Öğretmeninin Ailesine Ulaştı

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
23 °C
EN DÜŞÜK
15 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et