Ana Sayfaya Git

Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi Verildi

Sağlık

Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi Verildi

Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi Verildi
Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihlerinde Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi verildi. 
İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Nadim ÜLKER, yapılan eğitimle alakalı yaptığı değerlendirmede; " Bilindiği üzere Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 10. Maddesinde “uygulayıcı” olarak çalıştırılacak personelin bu Yönetmeliğin 17. Maddesinde belirtilen hususlara aykırı olmayan ve 18. Maddede belirtilen sağlık raporuna sahip olup, Bakanlıkça belirlenen eğitime katılmış ve sertifika almış kişilerden oluşması istenmekte ve sertifika eğitimi Bakanlıkça veya bakanlığın uygun gördüğü Kurum veya Kuruluşlarca düzenlenebileceği belirtilmektedir.
İl Müdürlüğümüz çalışanlarından Çevre Mühendisi Ender Ülker, Biyolog Fahri Yalçın, Kimyager İsmail Maz ve Çevre Sağlığı Teknisyeni Fatih Kan’dan oluşan eğitici ekibimiz tarafından ulusal düzeyde 2.si yapılan eğitimde çeşitli illerden gelen kursiyerlere sertifikalı eğitim verilmiştir. Bakanlık düzeyinde bu sertifikalı eğitim yetkisini alan nadir illerden olmamız İlimiz açısından ayrı bir güzellik. Bu manada çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Eğitimde, ilkyardım, kişisel koruyucu donanım, dezenfektanlar, koruyucular, haşere kontrolü için kullanılan ürünlerin etkileri, uygulama araçları ve kullanımı, kronik zehirlenmeler, biyosidal ürünlerin depolanması ve taşınması konularında bilgiler verildiğini aktaran Nadim ÜLKER, eğitim sonunda katılım şartlarını sağlayarak başvuru yapan ve eğitime katılarak, yapılan sınavda 70 puan ve üzeri puanla başarılı olanların sertifika almaya hak kazandığını belirtti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi Verildi

Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihlerinde Biyosidal Uygulayıcı Eğitimi verildi.

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et