Ana Sayfaya Git

Mezardeniz

Dünya

Mezardeniz

DENİZDE HAYATINI KAYBEDEN MÜLTECİLERİN ANISINA

“MEZARDENİZ”

Suriye’deki savaş yakın tarihte insanlığın karşı karşıya kaldığı en büyük insani krizlerden biri.

Can kayıpları, yıkımların yanı sıra savaş yüzünden milyonlarca Suriyeli bugün vatanlarından uzakta, mülteci… Onlar için savaş kadar savaştan kaçmak için çıkılan yol da bir trajediyi tanımlıyor. Nihai hedef, Avrupa. Hayal, onurlu bir yaşam. Fakat biliyoruz ki bu hayale erişmek hiç de kolay değil.

Avrupa’ya ulaşmaya çalışırken Ege ve Akdeniz’de yaşamını yitiren Suriyeli mültecilerin sayısı 4000’in üzerinde. Deniz bugün de birçok mülteciye mezar olmaya devam ediyor. Bu ölümlerin olağanlaşmaması için Hayata Destek Derneği, yanı başımızda yaşanan yıkımı ve doğurduğu sonuçları kamuoyu gündeminde tutmayı, beraberinde mülteci destek programını güçlendirerek daha çok mültecinin hayatına destek olabilmeyi hedefliyor.

Buradan hareketle denizi geçmeye çalışırken yaşamını yitiren binlerce mültecinin anısına, suyun üzerine anıt mezarlar yerleştirildi. Ayrıca kampanya hakkında daha detaylı bilgi alabilecekleri ve haber linklerinin paylaşıldığı mezardeniz.com sitesi açıldı.

Ajans: TBWA\ISTANBUL
Prodüksiyon: JaguarProjects
Yönetmen: İsmet Kurtuluş

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Göktürklerin "Kahraman Ata"ları Ziyaretçileriyle Buluşuyor!

Göktürklerin "Kahraman Ata"ları Ziyaretçileriyle Buluşuyor! İslamiyet'ten önce Orta Asya!da Türk adıyla kurulmuş ilk devlet olan Göktürkler döneminde yapılan ve insan biçimindeki "balbal"lar dönemin anlayışını günümüze taşıyor.

DEVAMI

7 Yaşında Kalimanjaro'ya Tırmanan Çocuk

Kar yanığı Aaryan'ı vurmuş Aaryan Balaji tam bir mucize çocuk! Doğa sporlarının bu 'en genç yıldızı' dünya gündemine kırdığı rekorlarla damga vurdu.

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et