Ana Sayfaya Git

Cizre'de vatansever bir Gümüşhaneli

Yaşam

Cizre'de vatansever bir Gümüşhaneli

Cizre’de vatansever bir Gümüşhaneli!

Gümüşhane’nin Torul İlçesi Altınpınar Köyü nüfusuna kayıtlı iş adamı kardeşimiz Abdullah Özer, örnek hareketi ile sosyal medyanın gündemine oturdu.

İş hayatını Trabzon’da sürdüren Özer, Cizre'ye geçici görevle gönüllü olarak giden Trabzonlu hemşirenin sosyal paylaşım sitesinde çay içerken paylaştığı fotoğrafa; "Şimdi yanında Trabzon simidi olsa ne giderdi" yazdığını görünce, 100 simit ve kutular dolusu yöresel gıda malzemelerini yanına alıp yola koyuldu. Gümüşhaneli Özer, Türk bayrağı giydirdiği otomobiliyle Nusaybin ve Cizre'yi adım adım gezerken, terörle mücadele eden emniyet güçlerine de moral ziyaretlerinde bulundu.

Gıda malzemelerini Cizre’de sağlık personellerine teslim eden Özer, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda,  böylesine hassas günlerde birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini kaydederek davranışının herkese örnek teşkil etmesi gerektiğini belirtti.

Profilinde Cizre ve Nusaybin’den fotoğraflar paylaşan Özer, gezi hakkında ki düşüncelerini aktardığı kısa notlar da ise; “Burada yaşayanlar malını canını bu bayrağın altında yaşamak için veriyorlar. Geçmişte olduğu gibi şimdide devlet burada ve halkını koruyor. Bizde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayanlar olarak vatanın bir bütün olduğunu 1 karış toprağının ayrıştırılamayacağını dosta düşmana göstermek için buradayız. Güvenlik güçlerimizin, sağlık ekiplerimizin ve burada yaşayan kardeşlerimizin yanındayız.

Başbakanımızın dediği gibi teröre inat daha çok sokağa çıkmalıyız. Ülkemin her karış toprağına her şarta bütün vatandaşlarımız gitmeli. Doğu’ya bu dönemde herkes ama herkes mutlaka gitmeli. Özellikle cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık resepsiyonlarına katılan sanatçılar ile birlikte burada bulunan altın kalpli insanlarımıza destek ve moral ziyaretlerinde bulunmalı, halkları kaynaştırmalıyız. Zor durumda olan komşularımıza destek olduğumuz gibi doğuda ki vatandaşlarımızın da yanında olmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Foto Galeri: Abdullah Özer’in gezi fotoğraflarından

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gümüşhane şehidini uğurluyor

Diyarbakır'da 31 Mart tarihin de hain saldırıda yaralanan ve önceki gün tedavi gördüğü hastahanede Şahadet şerbetini içen Komser Yardımcısı Tamer Aktaş on binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

DEVAMI

Cizre'de vatansever bir Gümüşhaneli

Gümüşhane'nin Torul İlçesi Altınpınar Köyü nüfusuna kayıtlı iş adamı kardeşimiz Abdullah Özer, örnek hareketi ile sosyal medyanın gündemine oturdu.

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Mevzi Sağanak
EN YÜKSEK
28 °C
EN DÜŞÜK
12 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et