Ana Sayfaya Git

Hazineyi Gümüşhanevi'de arayın, harabelerde değil.

Dini

Hazineyi Gümüşhanevi'de arayın, harabelerde değil.

Gümüşhanevi Hazretlerinin evini kazıyan bahtsızlara…

Gümüşhane’de Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin Eskibağlar mahallesindeki doğduğu ev olarak bilinen bölge, define avcılarının istilasına uğradı.

Gümüşhane’nin Eskibağlar mahallesinde Ahmet Ziyaüdin Gümüşhanevi Hazretleri’nin doğduğu ev olarak bilinen ve restore edilmemesi nedeniyle harabe bir halde bulunan evde geçtiğimiz hafta definecilerin hazine aradığı ortaya çıktı. Evin bulunduğu bölgede gece boyunca define aradığı öne sürülen kişilerin yaklaşık 2 metre derinliğinde çukur açtıkları görülürken definecilerin hazine bulup bulamadıkları ise merak ediliyor.

GÜMÜŞHANE’NİN MANEVİYATINI KAZIYORLAR

Edinilen bilgiye göre gece geç saatlerde bir araç vasıtasıyla bölgeye gelen ve iki kişi oldukları öne sürülen define avcıları gece karanlığından yararlanarak harabe içinde bulunan evin önünde yaklaşık 1 metrelik bir çukur açtı. Ertesi gün ziyaretçiler ve mahalle sakinleri tarafından fark edilen çukura kimse anlam veremezken iki gün sonra define avcıları tekrar aynı bölgeye gelerek kazı yapmaya devam ettiler. Mahalle sakinlerinin çukurun iyice derinleştiğini fark etmeleri üzerine durum polise bildirildi. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis ekipleri şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan mahalle sakinlerinden Fatih Kömürcüoğlu, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’ne büyük bir saygısızlık yapıldığını ifade ederek, suçluların bulunmasını istediklerini söyledi. Kömürcüoğlu, “Bu eski harap bina Ahmet Ziyaüddin Efendi’nin doğduğu bina. Buralara ziyaretçiler gelip namaz kılıyorlar. Geçtiğimiz Cumartesi günü burada kazı yapıldığını fark ettik; fakat önemsemedik. İki gün sonra çukurun daha da derinleştiğini fark ettik. Olayı polis ekiplerine bildirdik. Fakat henüz bir sonuç çıkmadı. Burada Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’ne büyük bir saygısızlık yapılmıştır. Bunları yapanların derhal bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan yaşanan olayla ilgili gazetemize konuşan vatandaşlar, “Emniyet mensupları Gümüşhane’de önüne gelene trafik cezası yazıyor. Gümüşhane’nin içinde ise defineciler maneviyatımızı kazıyor. Asıl görevleri suçluları yakalamak olan görevliler bıraksınlar ceza kesmeyi görevlerini yapsınlar” diyerek sitem ettiler.

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Geceniz mübarek olsun.

Bu gece Allah'ın, lütuflarını sağanak sağanak yağdırdığı gecedir.

DEVAMI

Hazineyi Gümüşhanevi'de arayın, harabelerde değil.

Gümüşhane'de Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin Eskibağlar mahallesindeki doğduğu ev olarak bilinen bölge, define avcılarının istilasına uğradı.

DEVAMI

Gümüşhane Hava Durumu

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EN YÜKSEK
25 °C
EN DÜŞÜK
14 °C

Foto Galeri

  • Zehirlenen Öğretmene 41 yıllık vefa
  • Teröre Pabuç Bırakmıyorlar
  • Onlar Allah'ın Bir Lütfu
  • Üniversiteliler Gümüşhane'nin Tadını Çıkarttı

Videolar

  • Burası Gümüşhane, Burası Artabel.
  • Hayal kurmayı bırakın, Gümüşhane'ye gelin

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et